První a poslední závod do vrchu - Násedlovice

24.07.2019

Kvůli tragické situaci v rodině jsme měli delší odmlku. Na autě se udělala ještě geometrie a jelo se na první závod v Násedlovicích.

První den se jel závod na mokru což napoprvé není úplně ideální. Bylo to pro mě zároveň první testování tohoto vozidla na trati a seznamování se s ním a tak se mi v každém kole podařilo ukrojit kousek času a získat trošku víc jistoty a informací jak auto funguje, reaguje, co si s ním mohu dovolit a pomaličku posouvat limity a v závěru dne jsem se ve výsledku dopracoval někam doprostřed tabulky.

Druhý závodní den bohužel skončil předčasně již v první tréninkové jízdě, kdy se rozletěla spojka a nám se tak ukázala první slabina tohoto vozu. Jak jsme později zjistili byla to polská spojka značky Valeo. Při montáži spojky jsme vyměnili i poloosu a alternátor, který nedobíjel, nyní je snad auto ve 100% stavu, připraveno na další závod. Nicméně v průběhu se objevil vážný a velmi neodbytný zájemce o toto vozidlo a tak bylo nakonec prodáno a tím jeho příběh o dalších úpravách a závodění a končí. 

S pozdravem, Tým MaAutoCz!